01 مهر 1398
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

بافت فرسوده 23 شهر گیلان با 2 هزار و 400 هکتار تعیین محدوده شد.

بافت فرسوده 23 شهر گیلان با 2 هزار و 400 هکتار تعیین محدوده شد.

تاریخ انتشار: 1398/03/13|   بازدید: 94 |  print
 

تعیین تکلیف بافت فرسوده 23 شهر در گیلان :

بافت فرسوده 23 شهر گیلان با 2 هزار و 400 هکتار تعیین محدوده شد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان؛ مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: بافت فرسوده 23 شهر از 52شهر دارای بافت فرسوده گیلان تعیین تکلیف  و مصوب شد.

ماکان پدرام افزود: اجرای طرحهاي بازآفرینی شهری در پنج شهر استان در حال اجراست.

وی گفت: ۵۸ طرح در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهرهای رشت، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، لاهیجان و بندر انزلی مشمول اعتبارات شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بيان اينكه بالغ بر ٤٠٠ميليارد ریال اعتبار برای ۵۸ پروژه بازآفرینی در گیلان  در سال ١٣٩٨ در نظر گرفته‌شده است افزود: تاکنون ۲۰ درصد از منابع مذکور به‌صورت متمرکز در اختیار شرکت بازآفرینی شهری ايران قرارگرفته که بخشی صرف تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بازآفرین شهری استان شده است.

ماکان پدرام با اشاره به عملکرد این اداره کل در حوزه بافت‌های فرسوده گفت: برنامه اقدام مشترک بازآفرینی شهری در قالب ۱۴۶ طرح با همكاري شهرداريها و ساير دستگاه ها در گیلان خبر داد ت.

مدیرکل راه و شهرسازي با بيان اینکه ۲۰ درصد از اعتبارات بازآفرینی شهری در گیلان جذب‌شده است گفت:بخشي از   اعتبار تخصیصی بازآفرینی شهری در استان جذب‌شده و مابقي از طریق انعقاد تفاهم نامه همکاری با ساير دستگاهها  و نيز تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام جذب خواهد گرديد.

شهر رشت با 717 هکتار بیشترین بافت فرسوده در بین 52 شهر گیلان دارد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.