08 اسفند 1398
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

همزمان با سفر ریاست جمهوری به گیلان، 4پروژه عمرانی در گیلان به بهره برداری می رسد

همزمان با سفر ریاست جمهوری به گیلان، 4پروژه عمرانی در گیلان به بهره برداری می رسد

تاریخ انتشار: 1397/12/15|   بازدید: 181 |  print
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی گیلان ماکان پدرام مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان این مطلب گفت: امروز با حضور رئیس جمهورمحترم ومقامات کشوری 4پروژه عمرانی استان به بهره برداری می رسدوعملیات اجرایی 8 کیلومتر باقیمانده ازادراه نیز آغاز می گردد
وی افزود: این طرح ها شامل کنار گذر پره سر ولنگرود، بیمارستان 160 تختخوابی لاهیجان و راه آهن قزوین رشت می باشدکه بهره برداری از این طرح ها بویژه راه آهن قزوین – رشت نقش ویژه ای در توسعه استان به همراه خواهد داشت.
هم چنین در این روز عملیات اجرایی 8 کیلومتر باقیمانده ازادراه رشت- قزوین نیز آغاز می گردد.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با اشاره مختصری در مورد این پروژه ها گفت:کنار گذر لنگرود به طول 11 کیلومتر است که در حال حاضر باند اول این کنارگذر زیرعبور ترافیک قرار دارد و باند دوم آن با هدف حذف گلوگاه ترافیکی منطقه تکمیل وهمزمان با سفر ریاست جمهوری به بهره‌برداری خواهد رسید
پدرام بهره‌برداری از این کنارگذر را موجب حذف ترافیک داخل شهر لنگرود دانست و عنوان کرد: با احداث این کنارگذر گلوگاه ترافیکی در این نقطه رفع می‌شود و تردد مسافران و ترانزیت کالا در محور بزرگراهی ساحلی شمال تسهیل خواهد شد.
وی برقراری ترافیک روان وایمن ،کاهش تصادفات جاده ای ،صرفه جویی در مصرف سوخت کاهش زمان سفر وتوسعه گردشگری در شهرستانهای مسیر را از مهمترین مزیتهای این طرح عنوان کرد.
پروژه کنارگذر پره سر نیز از دیگر پروژه هایی است که به بهره برداری می رسد این پروژه در محور پونل-تالش واقع است ودارای سه تقاطع با ارتفاع 3 متری و دهنه 8 متری می باشد.
وی خاطر نشان کرد:شهر پره سر با توجه به وسعت زیاد جغرافیایی و به دلیل قرار گرفتن در محل تردد استانهای شمال غربی کشور با مرکز همواره شاهد ترافیک های سنگین در این منطقه می باشد که با بهره برداری از این پروژه ملی مشکل ترافیکی این محور نیزبر طرف خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان برقراری ترافیک روان‌ و ایمن‌ و نیز کاهش تصادفات جاده‌ای را از اهداف احداث این کنارگذر عنوان کرد و گفت : احداث کنار گذر تالش نقش مهمی در تسهیل آمد و شد و ترانزیت منطقه خواهد داشت.
بیمارستان 160 تختخوابی لاهیجان نیز ازدیگرطرح هایی است که امروز افتتاح می شود این بیمارستان در زمینی به مساحت 18هزار و365 متر مربع وبا زیر بنای 17 هزار و501متر مربع (با احتساب ساختمانهای جانبی) و 4 طبقه احداث شده است که عملیات اجرایی آن از سال 87 با ظرفیت 204 تخت دربخش‌های مختلف درمانگاه، اورژانس، CCU و ICU، آزمایشگاه‌ها، اتاق عمل، جراحی، داخلی، زنان و زایمان و کودکان و بخش مراقبت ویژه اجرایی شده است وآماده واگذاری به علوم پزشکی استان می باشد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.