05 فروردين 1398

انتخاب زبان   FA  |  EN

سومین جلسه کمیسیون ایمنی راههای گیلان برگزار شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 خرداد 1397|   بازدید: 218 |  print
سومین جلسه کمیسیون ایمنی راههای استان در سالجاری به ریاست مهندس شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان وبا حضور سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان وسایردستگاههای عضواین کمیسیون برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی گیلان در این جلسه مهندس شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ازکلیه دستگاه های خدمات رسان وامدادی که در تعطیلات اخیر با حضور تمام وقت در جاده ها ومحورهای مواصلاتی استان بویؤه محور رشت- قزوین با وجودحجم زیاد تردد در تسهیل و روانسازی مساعدت نمودند تشکر وقدردانی کرد.
وی با اشاره به شرایط اقلیمی وجغرافیایی استان در بحث گردشگری خاطر نشان کرد: ایمنی محورهای مواصلاتی وسهولت تردد یکی از مولفه های مهم ورودگردشگر به استان محسوب می شود که نصب تابلو وعلائم بیشتر در محورهای مواصلاتی بویژه محورهای روستایی ،می تواند نقش بسزایی در ورود گردشگر به مناطق توریستی ایفا نماید.
مهندس خاوری مدیرکل راه وشهرسازی گیلان نیز با اشاره به وجود ترافیک برخی محورها در ایام تعطیل گفت: در تعطیلات اخیر درمحور منجیل به رودبار و محدوده امامزاده هاشم شاهد تردد حجم زیاد خودرو بودیم که راه حل نهایی و رفع مشکل ترافیکی این محور، اجرای عملیات باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین در محدوده رودبار به منجیل می باشدکه نیازمند منابع مالی وزمان اجرای پروژه می باشد و باید در یک برنامه کوتاه مدت از تمام ظرفیتهای منطقه جهت برون رفت از این مشکل اقدام نماییم.
وی حضور دستفروشان حاشیه راهها را از دیگر مشکلات ایمنی وترافیکی مسیرها عنوان کرد وافزود:فعالیت دستفروشان حاشیه راهها شرایط بسیار ناامنی را برای تردد کنندگان ایجاد می کند که این امر نقش بسزایی در تشدید ترافیک جاده ها داردو لازم است بصورت جدی نسبت به جمع آوری این فعالیتها با همکاری فرمانداریها و پلیس راه استان اقدام گردد.
در این جلسه پیشنهادات مختلفی توسط فرماندهی محترم پلیس راهور استان در جهت استفاده از مسیر های جایگزین بصورت موقت مورد بحث وتبادل نظر با سایر اعضا قرار گرفت.
  نظرات

نظری وجود ندارد.