| 16 تير 1399
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

حضورمدیرکل و مدیران ستادی راه وشهرسازی گیلان در همایش طرح اقدام ملی مسکن

حضورمدیرکل و مدیران ستادی راه وشهرسازی گیلان در همایش طرح اقدام ملی مسکن

تاریخ انتشار: 1398/11/29|   بازدید: 155 |  print
 
به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی گیلان درهمایش طرح اقدام ملی مسکن که صبح امروز با حضور وزیر راه وشهرسازی، معاونین ومدیران کل راه وشهرسازی ، رئیس سازمان نظام مهندسی، رئیس بانک مرکزی و... برگزار شد، وزیر راه وشهرسازی از آغاز مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن بعد از انتخابات خبر داد وگفت: خانه دارشدن مردم وظیفه دولت است و دولت باید زمینه مسکن دارشدن مردم را فراهم کند.
وی افزود: جریان تولید مسکن باید پایدار شود اگرچه دولت‌ها عوض می‌شوند و برچسب‌ها تغییر می‌کند، اما اصل، خدمتگزاری برای مردم است و ما برای خدمت به مردم اینجا هستیم و باید ذهنیت هم گرایی را ایجاد کنیم.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تکمیل ۵۵۰ هزار واحد مسکن مهر را در دستور کار خود قرار دادیم.
وی افزود: در ابتدای سمت خود وعده تکمیل مسکن مهر را دادم که باید عملی شود و واحد‌ها باید با هر قراردادی تکمیل شود.
اسلامی گفت: برخی از افراد دارایی خود طلا و ... را فروخته و تحویل تعاونی‌ها دادندکه متاسفانه برخی از تعاونی‌ها مشکلاتی را به وجود اوردند که باید پیگیری کنیم. وی گفت: نهضت خانه سازی باید انجام شود انبوه سازان چه بیایند و چه نیایند این طرح را اجرایی خواهیم کرد.
درادامه این مراسم محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ۲۴۰ هزار نفر ثبت نام کردند، گفت: ۵۸ درصد این ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند که بعد از پالایش ۳ سامانه انتخاب و به استان‌های مختلف برای انتخاب واحد معرفی شدند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: استان اردبیل ۶۳ درصد، خوزستان ۶۴ درصد و کرمانشاه ۶۲ درصد به ترتیب بیشترین واجدان شرایط را در طرح اقدام ملی مسکن داشتند.
محمودزاده افزود: سمنان با ۳۵ درصد و خراسان شمالی با ۴۱ درصد کمترین میزان پذیرفته‌شدگان در طرح اقدام ملی مسکن را داشته است.
محمودزاده تاکید کرد: طرح اقدام ملی مسکن خود به عنوان مهم‌ترین اقدام در تاریخ مهندسی کشور به شمار می‌رود و نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار مسکن دارد.
وی ادامه داد: امروز از سامانه املاک و اسکان کشور رونمایی می‌شود و همچنین در این مراسم ۳ تفاهم نامه نیز امضا خواهد شد.
وی افزود: اولین تفاهم نامه مربوط به وزارت کشور برای تخصیص و کمک به صدور پروانه ساختمان است، دومین تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی کشور برای ارائه تخفیفات خدمات مهندسی است و سومین تفاهم نامه با شرکت تهاتر ایرانیان برای تأمین مصالح ساختمانی با شرایط اقساط است.
محمود زاده بیان کرد: با امضای این تفاهم نامه ۲۵ درصد قیمت تمام شده ساخت مسکن کاهش می‌یابد که نقش مؤثری در کمک به متقاضیان مسکن دارد.
گفتنی است در استان گیلان در مرحله اول1350 نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد 750نفر مربوط به شهرهای رشت وانزلی بودند که 391 نفرآن معادل 52 درصد شرایط لازم برای دریافت تسهیلات مسکن ملی را داشتند ونتایج مشمولان 600 متقاضی دیگر که مربوط به شهرهای زیر 100هزار نفر جمعیت بود به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام گردید.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

 

پربازدیدترین ها