08 اسفند 1398
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

برگزاري نشست هم انديشي مديركل راه وشهرسازي استان گیلان با اعضاي هيأت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان

برگزاري نشست هم انديشي مديركل راه وشهرسازي استان گیلان با اعضاي هيأت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان

تاریخ انتشار: 1398/07/03|   بازدید: 125 |  print
 
به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی گیلان اين جلسه كه در سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد، طرفين راهكارهاي لازم براي بهبود فرايندهاي سازمان نظام مهندسي استان مورد بحث و بررسي قرار دادند.
ماکان پدرام مديركل راه وشهرسازي استان در اين جلسه با اشاره به نقش مهم و تأثيرگذار سازمان نظام مهندسي گفت: رعايت مقررات ملي ساختمان و بهبود نظارت مهندسين در فرايندهاي ساخت و ساز بسيار با اهميت بوده و مي بايست در اين زمينه تعامل و همكاري بين اداره كل راه وشهرسازي، سازمان نظام مهندسي ، شهرداري در راستاي ارتقاء كيفيت خدمات مهندسي و جلوگيري از ساخت و سازهاي غير قانوني بيش از پيش افزايش يابد.
وی با بیان اینکه 16دفتر نمایندگی جهت تشکیل امورات مهندسی ساختمان دراستان فعال است تصریح کرد:سازمان نظام مهندسی با 22هزار نفر عضو بعنوان یکی از بزرگترین تشکیلات در بخش صنعت ساختمان فعالیت دارد.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان شکوفایی اقتصاداستان را در رونق صنعت ساختمان دانست وافزود: گردش مالی و اشتغال زایی این حوزه در استان بسیارحائز اهمیت است.
وی افزود: در سال ،96 سه میلیون و300هزار متر مربع ساخت وساز در استان انجام شده این در حالیست که در مدت مشابه آن در سال ،97 چهار میلیون و 500هزار متر مربع ساخت وساز صورت گرفت وشاهد رشد مطلوب در این عرصه بودیم اما در شش ماهه نخست سالجاری بالغ بر یک میلیون و هفثتصد هزارمتر مربع ساخت وساز صورت گرفته که اندکی کاهش را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه رعایت ضوابط شهرسازی از نظر سیما ومنظر شهری واز نظر سازه ای باید به جد از اولویت های اعضاء نظام مهندسی باشد،خاطرنشان کرد:استفاده از تخصص بومی بویژه در بخش شهرسازی وتهیه نقشه های تفصیلی در شهرهای گیلان با همکاری متخصصین در نظام مهندسی می تواند شاهد تغییرات مثبت در شهرهای گیلان باشیم وبا توجه به اینکه 3هزار واحد برای طرح اقدام ملی مسکن در گیلان برنامه ریزی شده است، مجموعه نظام مهندسی با نقش اثر گذار درصنعت ساختمان ،می تواند بسیار کمک کننده باشد.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

 

پربازدیدترین ها