| 16 تير 1399
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور خبر داد: بزودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی  می شود

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور خبر داد: بزودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی می شود

تاریخ انتشار: 1398/05/20|   بازدید: 223 |  print
 
به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازي گيلان، سرهنگ پاسدار جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور در یازدهمین سفر استانی به گیلان در بازدید از وضعیت فعالیت های یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، وضعیت زمینهای استان را مورد بررسی قرار داد وگفت: با تدابیر مسئولان کشوری و همراهی وزیر راه و شهرسازی قرار است بزودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی شود تا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف زمین خواری مسئولین مربوطه را مطلع نمایند.
وی در این بازدیدعملکردیگان حفاظت از اراضی ملی استان گیلان را مطلوب ارزیابی کردوگفت: که این مطلوبیت جز با تعامل اداره کل راه و شهرسازی استان ، یگان حفاظت و مجموعه قضایی و انتظامی بدست نمی آید .
سرهنگ خردمند با ارائه آماری گفت:ازابتدای سال 95 تاکنون700 موردگزارشات دریافتی،664 پرونده تشکیلی،83 مورد اجرا ء احکام داشتیم ودر حال حاضر5 پرونده نیز در شورای تامین در حال بررسی است.همچنین طی این مدت 90 هکتار از اراضی ملی در استان گیلان رفع تصرف شد.
وی کل مساحت اراضی تحت مالکیت دولت در گیلان را بالغ بر 2271 هکتارعنوان کرد وافزود: از این میزان 1852 هکتار جهت حفاظت به یگان حفاظت راه وشهرسازی گیلان تعرفه شده است.
سرهنگ پاسدار خردمند زمین خواری را پدیده اجتماعی قلمدادکرد وافزود:متاسفانه افراد سودجو خود صحنه گردان این پدیده هستند که یگان حفاظت با اقتدار با اینگونه افراد برخورد می کند.
وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی تصرفی یکی از معضلاتی است که در کشور شاهد ان هستیم،تصریح کرد: متاسفانه برخی دهیاریها بدلیل عدم آگاهی یا نیازمندی به بودجه های خاص وارد این موضوعات می شوند که این امر گریبانگیر خود انها نیز می شود.
سرهنگ خردمند با اشاره به دغدغه رهبری وریاست جمهوری در مورد پدیده زمین خواری گفت: امروزه دستگاه قضا ونیروی انتظامی بشدت با این موضوع برخورد می کند ویگان حفاظت هیگونه ای مسامحه ای با فرد خاطی ندارد.
وی از کلیه دستگاههای مرتبط درخواست کرد تا در هنگام صدور مجوز دقت لازم داشته باشند.
ماکان پدرام مدیر کل راه وشهرسازی گیلان نیز در ادامه از کاهش چشمگیر تصرفات اراضی دولتی خبر داد وگفت:از زمان تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین ومسکن ،تصرفات وتعرضات اراضی ملی به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته که این نشان ازعملکرد مطلوب آنها در پاسداری از بیت المال دارد و امیدواریم این روند هم چنان ادامه یابد .
وی با بیان اینکه استان گیلان بدلیل داشتن مواهب طبیعی وجاذبه های گردشگری بیشتر مورد طمع زمین خوران وسودجویان قرار می گیرد ،خاطر نشان کرد:مردم باید با در زمان خرید زمین و یا مستحدثات نسبت به استعلام از اداره کل راه و شهرسازی استان اقدام کرده تا اراضی متعلق به ارگانهای دولتی را خریداری نکنند وسوداگران عرصه زمین خواری نتوانند از عدم آگاهی مردم سوء استفاده کنند.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

 

پربازدیدترین ها