01 آبان 1400
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

به اطلاع شهروندان محترم می رساند دریافت کلیه انتقادات، پیشنهادات در خصوص خدمات ارائه شده توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان و همچنین طرح مشکلات در حوزه های راه و مسکن و شهرسازی در محدوده استحفاظی این اداره کل از طریق سامانه تمام الکترونیکی شهراه به آدرس http://shahrah.mrud.ir انجام می گیرد. در این بخش لینک دسترسی به فرم های الکترونیکی دریافت انتقادات، پیشنهادات و شکایات قرار داده شده است.

 

انتقادات و پیشنهادات:

در این بخش می‌توانید انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان ثبت نمایید و به اطلاع مدیران مربوطه برسانید. توصیه می‌شود تا قبل از ثبت انتقاد یا پیشنهاد خود ابتدا لیست خدمات تمامی حوزه‌ها را بررسی نمایید و در صورتی که عنوان خدمت مناسب‌تری را در لیست خدمات یافتید،‌درخواست خود را در آن بخش ثبت نمایید.

 فرم الکترونیکی دریافت انتقادات و پیشنهادات
 کلیک نمایید
 

 

طرح شکایت:

شکایت به مواردی اطلاق می‌شود که درخواست پس از پیگیری از روال قانونی خود بنا به دلایلی دچار مشکل شده است. اگر شكايتی از يكي از ادارات تابعه، معاونت ها، پرسنل یا نحوه ارائه خدمات ارائه شده توسط اداره کل راه و شهرسازی گیلان داريد می‌توانید در این بخش شکایت خود را ثبت نمایید.

قبل از ثبت شکایت توصیه می‌شود تا ابتدا سایر خدمات حوزه‌های مختلف سامانه (مانند رفع مشکل راه، مشکلات حوزه مسکن و...) را بررسی نمایید و در صورت یافتن خدمت مرتبط، درخواست خود را در آن بخش ثبت نمایید.

فرم الکترونیکی دریافت شکایات شهروندان
 کلیک نمایید

  

 گزارش شهروندی:

در این بخش هر شهروند می‌تواند همانند یک گزارشگر خطاها و تخلفاتی را که در حوزه خدمات اداره کل راه و شهرسازی مشاهده می‌نماید را به اطلاع مدیران و کارشناسان مربوطه در وزارت راه و شهرسازی برساند. شاید شهروندان به صورت مستقیم از این تخلفات متضرر نشوند اما گزارش شهروندان می‌تواند در کاهش فساد و تخلفاتی که به نحوی به دارایی‌های عمومی لطمه وارد می‌کند،‌ کارساز و موثر باشد.

 

 فرم الکترونیکی ارسال گزارش شهروندی
 کلیک نمایید

 

گزارشات شهروندی می‌تواند شامل موضوعات زیر باشد:

- برخورد نامناسب کارمندان
- تخلفات اداری کارمندان
- تراکم غیرمجاز ساختمانی
- زمین خواری
- ساخت و ساز غیرمجاز
- عدم رعایت حریم جاده، جنگل، رودخانه و آثار تاریخی