01 آبان 1400
 

انتخاب زبان   FA  |  EN

پشتیبانی از افراد کم توان

شهروندان محترم می توانند با مراجعه به سامانه شهراه به صورت آنلاین و غیرحضوری در خصوص مشکلات آپارتمان نشینی از مشاوره حقوقی کارشناسان وزارت راه و شهرسازی استفاده نمایند.

ثبت درخواست مشاوره حقوقی درباره مشکلات آپارتمان نشینی در سامانه شهراه   کلیک نمایید

 

سامانه خدمات شهروندی وزارت (شهراه) به آدرس shahrah.mrud.ir درگاه ارائه تمامی خدمات شهروندی وزارت راه و شهرسازی مي باشد. هدف از راه اندازی سامانه شهراه ایجاد یک درگاه واحد برای ارتباط شهروندان با وزارت راه و شهرسازی و دریافت خدمات مي باشد، که در نهایت این امر منجر به مشارکت بیشتر شهروندان در اداره امور این وزارتخانه خواهد شد و در بلندمدت سطح ارائه خدمت به شهروندان را ارتقا خواهد بخشید، منجر به شفافیت بیشتر خواهد شد و به مبارزه موثر و پایدار با فساد کمک خواهد کرد.

جدیدترین خدمتی که از امروز به صورت کاملا الکترونیکی و آنلاین در سامانه شهراه پیاده سازی شده "ارائه مشاوره حقوقی در خصوص مشکلات آپارتمان نشینی" می باشد. از طریق این خدمت هر شهروند می‌تواند سوالات حقوقی خود را در خصوص مشکلات و منازعات مربوط به مسائل آپارتمان نشینی با کارشناسان دفتر حقوقی وزارت راه و شهرسازی درمیان بگذارد و از مشاوره این کارشناسان استفاده نماید. برخی از موضوعات مشاوره حقوقی شامل موارد زیر می باشد:

- رفع ابهام مواد قانوني تملك آپارتمان‌ها
- نحوه انتخاب هیئت مدیره
- نحوه ثبت و آثار حقوقي صورتجلسه مجمع عمومي ساختمان
- نحوه مديريت امور ساختمان
- نحوه پرداخت هزينه‌هاي ساختمان