اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
RSS
آخرين اخبار
اخبار تصويري
اخبار تک خطی
اوقات شرعي
بازديدها
پاسخگویی به شکایات
پیوندهای تصویری
جستجو
رويداد
زمان ديجيتال
عناوین اصلی
مناسبت ها
مهر ماندگار
نقشه راه های استان
ورود كاربران
آخرين اخبار
1396/1/23 چهارشنبه نخستين جلسه كميسيون اجرائي ايمني راه‌هاي گيلان در سال 96 برگزار شد. چهل و چهارمين جلسه كميسيون اجرائي ايمني راه‌هاي استان و نخستين جلسه سال 96 به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گيلان و با حضور مديركل راه و شهرسازي ، جمعي از مديران دستگاههاي اجرائي و ساير اعضاء با محوريت ايمني راه‌ها برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گيلان در اين جلسه مهندس شعبانپور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گيلان ضمن  تبريك سال نو و ميلاد با سعادت اميرالمومنين حضرت امام علي(ع) از زحمات مجموعه دستگاه هاي دست اندركار امر تسهيلات و خدمات سفر به استان گيلان در نوروز 96، كه با تمام امكانات و خالصانه، عزم خود را براي فراهم ساختن اسباب آسايش و رفاه و امنيت مسافران در ايام تعطيلات نوروز جزم كرده بودند و  اقدامات رضايت بخشي در جهت ميزباني شايسته از ميهمانان نوروزي و بهبود و ارتقاي كيفيت خدمات رساني در بخش هاي مختلف انجام گرفت تشكر كرد.

شعبانپور با بيان اينكه با همت همه اين دستگاهها خوشبختانه در ايام تعطيلات نوروزي گره ترافيكي در درون شهري و برون شهري  نداشتيم.

وي همچنين به افزايش 17 درصدي مسافر ، 31 درصدي خودر و افزايش 48 درصدي تردد در نوروز 96 نسبت به سال گذشته اشاره كرد و گفت با وجود اين افزايش مسافر و خودرو خوشبختانه از 25 اسفند تا 16 فروردين تلفات  نوروزي ۹۵ ، ۴۷ نفر و تلفات نوروز ۹۶ ، ۴۳ نفر  بود كه كاهش ۸.۵ درصدي داشتيم و هرچند  هنوز ميانگين كشوري اعلام نشده ولي وضع خوبي داريم.

وي همچنين اظهار داشت : آمار كشته شدگان تصادفات جاده اي تا پايان سال ۹۴ تعداد ۶۴۹ نفر بود كه اين آمار در سال 95 با كاهش  ۳.۵ درصدي به تعداد 626 نفر تقليل پيدا كرد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گيلان اضافه كرد :  از آنجائيكه بخش اعظمي از كشته شدگان تصادفات جاده اي مربوط به عابرين پياده و راكبين موتور سيكلت است ،  با دستور استاندار محترم  و همت دستگاههاي ذيربط استان  در سال 95 تلاش مصاعفي انجام شد  كه ما حصل آن كاهش 7.4 درصدي تلفات عابرين پياده و كاهش 16.5 درصدي تلفات راكبين موتورسيكلت در سال 95 نسبت به سال 94 بود.

در پايان مهندس علي خاوري مديركل راه و شهرسازي تصريح كرد : اداره كل راه و شهرسازي با اجراي پروژه ادامه 3.2 كيلومتر آزاده راه رشت قزوين ، ادامه محور سنگر سياهكل و پروژه راه پل كه در روزهاي آخر سال 95 به بهره برداري رسيد ،  نقش بسيار زيادي در كاهش ترافيك  و به تبع آن ، تصادفات جاده اي و ايمني تردد را به همراه داشت تا موهبت هاي استان براي مسافرين محترم و استفاده كنندگان از جاده ها لذا بخش بوده و با خاطره اي خوش استان را ترك نمايند .

منبع: روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي گيلان
بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (MrtGuest)


Powered By Sigma ITID.