اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
RSS
آخرين اخبار
اخبار تصويري
اخبار تک خطی
اوقات شرعي
بازديدها
پاسخگویی به شکایات
پیوندهای تصویری
جستجو
رويداد
زمان ديجيتال
عناوین اصلی
مناسبت ها
مهر ماندگار
نقشه راه های استان
ورود كاربران
آخرين اخبار
1396/1/30 چهارشنبه معاون وزير راه و شهرسازي اعلام كرد: ۱۰۰ كيلومتر از راه آهن رشت- قزوين ريل گذاري شد /آغاز عمليات اجرايي آخرين پل راه‌آهن قزوين ـ رشت به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گيلان ، دكتر خادمي معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور ظهر امروز در جريان بازديد از پروژه احداث راه‌آهن قزوين ـ رشت در محدوده منجيل با اشاره به اجراي عمليات ريل‌گذاري اين مسير اظهار كرد: سال گذشته دولت اتصال پنج استان به شبكه ريلي كشور براساس اقتصاد مقاومتي را برنامه‌ريزي كرد و يكي از اين محورها كه از سخت‌ترين‌ مسيرها محسوب مي‌شود مسير قزوين ـ رشت است.

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه با اجراي اين طرح، محور ارتباط تراتزيتي شمال-جنوب كه بخش وسيعي از كشورهاي آسيايي و اروپايي را در بر خواهد گرفت، فعال مي شود خاطرنشان كرد : با ارائه خدمات و راه اندازي راه آهن در گيلان حمل و تقل تركيبي در اين كريدور به كاهش هزينه ها منجر خواهد شد.

وي از اتصال گيلان به شبكه ريلي كشور به‌زودي خبر داد و افزود: عمليات اجرايي 25 كيلومتر تونل‌هاي مسير راه‌آهن قزوين رشت در حال اتمام است و از حدود 50 پل بزرگي كه در اين مسير احداث شده، عمليات اجرايي آخرين پل آغاز شده و تا 20 روز آينده به اتمام مي‌رسد.

مديرعامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور با بيان اينكه تعداد 58 تونل در مسير راه‌آهن قزوين ـ رشت حفر شده است، تصريح كرد: عمليات اجرايي محور مذكور در حال اتمام است و از 165 كيلومتر طول مسير، 100 كيلومتر ريل‌گذاري انجام شده و 65 كيلومتر ريل‌گذاري آن باقي مانده است.

خادمي از ريل‌گذاري در چهار مسير در محور راه‌آهن قزوين ـ رشت خبر داد و بيان كرد: تا پايان دولت كنوني طبق برنامه زمانبندي انجام شده، عمليات اجرايي پروژه راه‌آهن قزوين ـ رشت به اتمام مي‌رسد و در تلاش هستيم قطار را به رشت برسانيم و مردم گيلان از نعمت ريلي كشور برخوردار شوند.

وي، مسير راه آهن قزوين ـ رشت را به لحاظ مهندسي يكي از مهم‌ترين و مناسب‌ترين محورها و فعاليت ساختماني و راهسازي كشور عنوان كرد و گفت: عمليات اجرايي محور مذكور بسيار سنگين است و بناهاي بسيار بزرگ، سنگين و منحصر به‌فردي دارد.

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه بيشتر مسيرها و تونل‌هاي پروژه راه‌آهن قزوين ـ رشت در بعضي از مواقع دچار ريزش شدند، خاطرنشان كرد: امر مذكور سبب طولاني شدن بعضي از عمليات‌هاي اجرايي شده و با توجه به تمام مشكلات عمليات احداث پروژه مذكور رو به  اتمام است.

خادمي با بيان اينكه اين پروژه منحصر يه فردترين محور ريلي كشور محسوب مي شود  تاكيد كرد: بلتدترين پل در اين ميسر احداث شده و پل شاهرود زيباترين پل اين پروژه است.

وي با بيان اينكه مسير راه‌آهن قزوين ـ رشت يكي از محورهاي ريلي گردشگري و جذاب براي تمام مردم ايران است، اظهار كرد: يك‌هزار و 850 ميليارد تومان براي روسازي و زيرسازي محور مذكور هزينه شده اما ارزش ريالي مسير حدود سه هزار ميليارد تومان است.

مديرعامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور به عمليات اجرايي احداث راه‌آهن در پنج استان گيلان، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و كرمانشاه به طور همزمان در كشور اشاره كرد و افزود: روزانه به طور متوسط پنج كيلومتر در محورهاي مذكور ريل‌گذاري انجام مي‌شود.

خادمي از شكسته شدن ركورد روزانه ريل‌گذاري در كشور خبر داد و بيان كرد: روز گذشته يك‌هزار و 728 متر در محور تهران ـ همدان ريل‌گذاري در يك روز كاري انجام شده و ركورد جديدي در ريل‌گذاري كشور محسوب مي‌شود.

 

منبع: روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي گيلان
بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (MrtGuest)


Powered By Sigma ITID.